Rasz Tech

Rewolucja w komunikacji


Wynalazek kinematografu z pewnością zrewolucjonizował sposób masowej komunikacji jak i graficzny sposób zapisu informacji. Można stwierdzić, że kinematograf to protoplasta telewizji a nawet internetu. Gdyby nie powstał ten sposób zapisu obrazu telewizja nie byłaby potrzebna. Dodatkowo prosty model kinematografu pozwoli zrozumieć jak powstaje film i dlaczego nasze oko te zmieniające się obrazy interpretuje jako płynny ruch w postaci filmu.

Stworzony model kinematografu będzie miał kształt cylindra, który za pomocą przekładni będzie wprawiany w ruch obrotowy. Dzięki odpowiedniej budowie Zwiedzający będzie mógł zobaczyć film zbudowany z wielu obrazów. To złudzenie optyczne wspaniale tłumaczy sposób rejestracji obrazu przez nasze oko. Konstrukcja pozwala na wymianę obrazków na różne zestawy, a także na zestawy przygotowane przez Zwiedzających.

Kinematograf to przodek telewizji a nawet internetu. W jaki sposób nasze oko interpretuje ruchome obrazy jako płynny materiał filmowy można odkryć zwiedzając tę część naszej instalacji. Warto przyjść i stworzyć swój własny film.

Dane techniczne

Zdjęcia

Projekt sponsorowany przez:

Pokazy

Powrót do Piknik Naukowy 2021

Pomysłodawca pokazu:

Szef projektu:

Wykonawcy projektu:

Autorzy zdjęć & filmów:

Autorzy artykułu:

Redakcja artykułu: